Rakamlar Açıklandı! En Çok Satan Android Telefon Hangisi? Kaynak: Rakamlar Açıklandı! En Çok Satan Android Telefon Hangisi?

Strategy Analytics adlı şirket tarafından yayınlanan raporda en çok satılan Android telefon açıklandı.

2020’nin En Çok Satan Android Telefonu Hangisi?

Araştırma şirketi Strategy Analytics tarafından yapılan araştırma sonuçlarına dair rapor yayınlandı. Raporda 2020 yılının ilk üç aylık döneminde dünya genelinde en çok satan Android telefon belli oldu. Rapordan bu yılın ilk çeyreğinde en çok satan Anroid işletim sistemli telefonun Samsung Galaxy A51 olduğu öğrenildi. Orta seğmen akıllı telefon modelleri arasında yer alan Galaxy A51 2020’nin şu ana kadar bölümünde en çok satan Android telefon modeli oldu.

Samsung’un Premium Modeli de Listede

Raporda yayınlanan listede Samsun’un bir başka modeli de yer aldı. Premium segmenti modellerinden olan Galaxy S20+ modelin de bu yılın çok satanları arasında olduğu açıklandı. Galaxy S20+ listede yer alan tek Premium seğmen telefon oldu. Listede Galaxy A10s ve Galaxy A20s de yer buldu. Samsung dört modeliyle 2020’nin en çok satan Android telefon modelleri listesine girmeyi başardı. Samsung tarafından bu konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada yeni tip koronavirüs covid-19 salgınının dünya genelinde her sektörü etkilediği gibi akıllı telefon pazarını da olumsuz etkilediği belirtildi.

Akıllı Telefon Sevkiyatları 275 Milyon Adet

Samsung yaptığı açıklamasında akıllı telefon pazarının koronavirüs salgınından olumsuz etkilendiğini, Strategy Analytics adlı şirket tarafından yapılan son araştırma sonuçları ile ilgili rapora göre salgın şartlarına rağmen akıllı telefonların sevkiyat rakamlarının dünya genelinde 275 milyon adede ulaştığının görüldüğü bildirildi. Samsung Galaxy S51 bu rakam içinde büyük bir paya sahip oldu. Bu model yılın ilk üç ayında 6.8 milyon adet satıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir